ولی یکی از مزایای آن تفکر و تحقیق و مطالعه فراوان در هر مورد خاص است که بعضا" وکیل مجبور می شود بارها وبارها قوانین را مطالعه کند و به بررسی کتابهای حقوقی ، نظریات مشورتی ، آراء وحدت رویه و.... بپردازد.
به گونه ای که این مزایا برای شغل وکالت باعث شده که وی در جامعه به عنوان یک نخبه و روشنفکر اجتماعی قلمداد شود .
افراد جامعه به دیده احترام به وکیل می نگرند و شغل وکالت از مشاغل برجسته و دارای مقام ومنزلت والای اجتماعی است.
از دیگر مزایای وکالت آن است که پس از اتمام امر وکالت و احقاق حق موکل و به نتیجه رسیدن تلاش های وکیل ماهر ، احساس لذت بخش و بسیار خوشایندی به وی دست می دهد که تمامی خستگی را ازتن وی می زداید.
از دیگر مزایای شغل وکالت ، آزادی در این شغل است که شروع و خاتمه آن در ید وکیل است البته به جزء اوقات دادرسی که ملزم به حضور در جلسه رسیدگی و دادگاه است ، دیگر الزامی برای حضور و یا عدم حضورش در محل کار وجود ندارد لیکن وکیل خوب با برنامه ریزی دقیق و تنظیم اوقات می تواند ساعات وایام مشخص و مواعد معینی را برای محل کار خود و پذیرایی از موکلین در نظر گرفته و به موکلین اعلام نماید.
اصولا" وکیل از آزادی به نسبه کاملی برخوردار است که البته این نوع آزادی فقط در اوقات رسیدگی و نرم های قانونی دارای محدودیت اندکی است در غیر اینصورت کار وکالت اصولا" بر مدارآزادی و آزادگی می گردد.
در واقع آزادی نعمتی بسیار بزرگ است که کارمندان ادارات و یا هر شغلی که دارای وابستگی به مقام بالاتر است مستلزم اطاعت از مافوق است که همواره این اطاعت از مافوق و رییس آزاد دهنده و برخلاف میل باطنی اشخاص است .
حال آنکه رهایی از هر گونه قید و بند دستوری ، در محیط شغلی موجب رهایی و آرامش روح آدمی است.


کپی رایت © 2020 - الهام آریان کیان | طراحی سایت دارکوب - میزبانی هاست دارکوب